maj 20 2015

Piweczko – smak a także pożytek dla zdrowia

Kategoria: Internettolek @ 14:03
Piwko…to słowo podsuwa na myśl tylko miłe skojarzenia. Kto nie uwielbia tego złocistego trunku? Spożywane było już w dawnych czasach. Popularne jest od ponad 4000 lat przed Chrystusem. Świadectwem są gliniane tabliczki na których utrwalone są osoby szykujące ten napitek. Ciekawą sprawą jest, iż w wówczas jego produkowaniem zajmowały się zazwyczaj kobiety.
To całkowicie inny obraz niż w teraźniejszości, kiedy browar kojarzy się głównie z mężczyznami. Potężny chłopak, w dłoni kufel piwka i ćmik – to widok obecnego, standardowego pubu. Kobieta z browarem nadal jest czymś nie do końca naturalnym. Panowie uwielbiają przede wszystkim jego posmak i orzeźwienie, dziewczyny znów lubią również wartości pożywne jakie ma. Głównie posiada dużo krzemu, dzięki czemu uodparnia kości.  Jest doskonałym bogactwem witamin B6 a także B12. Również kwasów foliowych. Ponadto : badania naukowe dowiodły, że osoby, które piją złoty trunek w (małych ilościach rzecz jasna), są rzadziej narażone na kłopoty z nadciśnieniem od tych, które spożywają wino! Popijanie złotego napoju to w polskiej kulturze prawie tradycja. Przemyśl, w jakiej lokalizacji funkcjonuje najporządniejsza hurtownia alkoholi i upajaj się mistrzostwem smaku tego wybornego i pożywnego płynu!
Rozumiecie grilla na ogródku z krewnymi bądź kolegami bez zapasu tego trunku? Lub wypad z kumplami przy Kubusiu albo coca-coli? Nie? To najlepiej dowodzi, jak mocno piweczko wpasowane jest w zabawianie się w Polsce. Nie zawiera mnóstwo alkoholu, doskonale smakuje, a zarazem dodaje pożytek. Więc jeśli w sąsiedztwie jest hurtownia piwa, biegnij póki czas po jego zapasową porcję! To sposób na zdrowie a także radość równolegle.

Tagi: , ,

Comments are closed.