maj 20 2015

Nowatorska aplikacja dla biznesu – e-podpis.

Kategoria: Finanse i Ekonomiaarturraclawski @ 14:03

Czy wiesz że podpisy elektroniczne i systemy informatyczne pomagają skutecznie chronić każde przesyłane online dane? Istniejące na naszym rynku certyfikaty elektroniczne zostały zaprojektowane z myślą o ochronie a także akredytowaniu informacji, jakie są emitowane przez Internet.

Analogicznie działa wspomniany podpis elektroniczny. Jest on narzędziem podstawowym wszędzie tam gdzie ważne dane są przesyłane wiele razy, w dużych ilościach i gdzie jest wymagany bezpieczny i bezkolizyjny system ochrony oraz weryfikacji danych. Wbrew potocznemu wyobrażeniu e-podpis nie jest podpisem, a kolekcją danych które razem z innymi informacjami pozwalają na określenie tożsamości danej jednostki. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to bardzo proste narzędzie, które powinno znacznie usprawnić proces zawierania umów przez Internet. Tymczasem uzyskanie tego rodzaju usługi jest czasochłonne, stąd było do przewidzenia pojawienie się przedsiębiorstw żyjących z pomagania firmom w staraniach o e-podpis.

Mimo tych trudności zdecydowanie namawiam do ubiegania się o podpis elektroniczny, z tego względu iż znacznie ułatwia relacje w branży B2B, prowadzenie firmy przez Internet, a to tylko kilka istotniejszych zalet tego typu aplikacji dla biznesu. Jest idealną alternatywą dla przestarzałych już operacji dokonywanych pocztą takich jak przesyłanie faktycznej kopii wraz z oryginałem umowy za pośrednictwem poczty w formie papierowej.

Na polskim rynku oferta e-podpisów staje się coraz bogatsza i bardziej zróżnicowana, nietrudno więc wybrać rozwiązanie najlepiej pasujące do charakteru firmy.

Co ciekawe, pomimo iż na naszym rynku e-podpis istnieje już od dłuższego czasu, to nadal nie wynaleziono dla niego żadnej konkurencji. Jak dotąd jest to jedyne w swoim rodzaju zabezpieczenie, z równoczesną weryfikacją tożsamości.

Naturalnie, na rynku istnieją wszelkiego typu systemy informatyczne, które także pomagają w ochronie danych przekazywanych drogą elektroniczną. Dzięki unikalnym kluczom ich odczytanie możliwe jest tylko między odbiorcą oraz nadawcą. Nie mniej wybór aplikacji dla biznesu jest na tyle bogaty że każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb.

Tagi: , , ,

Comments are closed.