maj 20 2015

Czy znany jest eliksir młodości? – Właściwości ginkgo biloba

Kategoria: Zdrowiesasha @ 14:26

Każda osoba chciałaby jak najdłużej posiadać sprawność fizyczną i umysłową. Czasami dochodzi do intensywnych dyskusji na temat tego, którą z wymienionych sprawności dobrze jest posiadać w na starość. Jednakże nie należy się spierać o to, lecz już w młodości dbać o swój organizm w taki sposób, żeby w podeszłym wieku móc się szczycić jednocześnie sprawnym umysłem, a także odpowiednią, jak na swoje lata, tężyzną cielesną. Jak wiadomo starzenie się ludzkiego organizmu w znacznym stopniu uwarunkowane jest genami, które otrzymuje się w podarunku od swych przodków, jednak można wspomóc zachodzące w naturalny sposób funkcje zapobiegające starzeniu się. Takim środkiem jest ekstrakt z ginkgo biloba, jaki to uznawany jest przez niektórych za istny eliksir młodości.

Rośliną znaną już od starożytności ze swych cudownych cech jest ginkgo biloba, jakie jest rosnącym w Chinach drzewem. Drzewa te można nazwać świadkami tysięcy lat ludzkiej historii, dlatego że drzewa, które są najstarsze mają aż 4000 lat. Już to, że mogą one żyć przez tak długi czas może przywodzić na myśl, iż wyciągi z tych roślin posiadają składniki dające więcej witalności oraz przedłużające młody wiek. To żyjący w południowo-wschodniej Azji odkryli jako pierwsi niesamowite właściwości ekstraktu z tych wiekowych drzew. Jednakże do działania wspomagającego zahamowanie procesów powodujących starzenie się organizmu należy dodać, jeszcze parę innych które mają ogromny wpływ na ludzkie zdrowie.

Jak to już zostało wspomniane ginkgo biloba cenione jest w prawie wszystkich zakątkach świata, za swoje działanie opóźniające proces starzenia się ludzkiego ciała, szczególnie dotyczy to układu nerwowego i krwionośnego, z uwagi na to dodawany jest do medykamentów mających wspomóc pamięć, a także do poniektórych które mają zmniejszyć objawy schorzenia jakim jest choroba Alzheimera oraz do leków przeciwmiażdżycowych. Udowodnione zostało również to, iż ginkgo biloba ma zbawienny wpływ na poprawę wzroku. Jednak co robić, kiedy pragnie się zatrzymać również sprawność fizyczną, a na nieszczęście przeszkadzają nam bóle stawów? Tu pomocna okazać się może chrząstka rekina, a ściślej rzecz ujmując odpowiednio przygotowany wyciąg z niej. Preparat mający w swym składzie rekinią chrząstkę będzie działał niezwykle dobrze na bolące stawy, będzie także nieocenioną pomocą dla osób z zagrożeniem osteoporozy, dlatego że jest doskonałym źródłem wapnia. Dopełnieniem tych kuracji wspomagających zahamowanie procesów, które powodują starzenie się organizmu stanowi koncentrat z owoców noni. Pierwotni osadnicy terenów na których rośnie ta roślina, to znaczy szczególnie z rejonu Pacyfiku, od niepamiętnych czasów używają wszystkich części tego drzewa do kuracji uzdrawiających, chociaż w naszym kraju najpopularniejszy jest sok z owoców noni, ponieważ mają one najwięcej substancji wartościowych dla ludzkiego organizmu.

Tagi: , , ,

Comments are closed.