sty 26 2015

Dlaczego nalezy dbać o prawidłową flore jelit?

Kategoria: Zdrowiesasha @ 14:53

Zdrowe odżywianie to klucz do zdrowia. Spożywanie zdrowych produktów, w tym dużej ilości owoców i warzyw, to profilaktyka, która może pomóc nam uniknąć wielu chorób, nie tylko tych, które bezpośrednio wynikają z nieodpowiedniej diety.Jaka jest jedna z podstaw zdrowia? Zdrowe odżywianie. Większość zapomina, jak ważnym czynnikiem jest właściwa i zbilansowana dieta. Niedostatek wielu składników odżywczych może się źle skończyć dla zdrowia.
Zaopatrzenie naszych organizmów w odpowiednią ilość składników odżywczych zaprocentuje na przyszłość, ale również poprawi nasze ogólne samopoczucie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Witaminy, jeśli ich brak, mogą powodować poważnych dolegliwości. Niezwykle poważny bywa na przykład niedobór witaminy B12. Dolegliwości z tym związane mogą mieć neurologiczny, hematologiczny i psychiatryczny. W momencie, gdy niedobór tej witaminy nie jest leczony, może okazać się grożny dla życia.
Aby obronić organizm przed niekorzystnymi czynnikami nieodpowiedniej diety oraz prowadzonego przez większość osób niezdrowego stylu życia, zaleca się zadbać o jego wytrzymałość. Wystarczy kilka zmian wprowadzonych do jadłospisu. Jedną z rzeczy, którą możemy robić to jedzenie jogurtów i kefirów, które wzbogacone są o probiotyki. Są to odpowiednio dobrane żywe kultury bakterii i drożdży. Pozwalają zachować prawidłową florę jelitową. Jeszcze niedawno obawiano się, że probiotyki są niebezpieczne dla życia. Dzisiaj natomiast ich dobroczynne działanie jest ogólnie znane.
Istotną sprawą jest również oczyszczanie organizmu. Toksyny, pasożyty czy złogi jelitowe to powód bardzo wielu dolegliwości, które mogą rozwinąć się w niebezpiecznie schorzenia. Stany depresyjne, brak apetytu, migreny, kłopoty z zasypianiem – wszystkie te dolegliwości mogą być spowodowane tymi czynnikami. Wiele osób zapomina, że pasożyty nie są utrapieniem jedynie krajów egzotycznych i każdy z nas może okazać się nosicielem. Przede wszystkim miłośnicy zwierząt powinni się badać regularnie, ponieważ niektóre pasożyty są groźne tak dla zwierząt, jak i ludzi. Zalecane jest wykonywanie oczyszczania organizmu dwa razy do roku: wiosną i jesienią.

Tagi: , , ,

Comments are closed.