sty 26 2015

Brzemię kredytu

Kategoria: Finanse i Ekonomiastylem @ 14:51

Zakup mieszkania to plan wielu osób. Coraz częściej jednak
odrzuca się przeświadczenie, że własne cztery kąty są obowiązkowe, żeby rozpocząć dojżałe życie i założyć rodzinę. Dużo ludzi decyduje się bowiem na wynajmowanie jednego z ogromnej ilości mieszkań, które znajdują się na rynku nieruchomości. Na tego rodzaju krok decyduje się bardzo często singiel, ale także małżeństwo z potomstwem.

Powodem tego, że nie wszyscy wyrażają obecnie chęć zaciągnięcia kredytu na mieszkanie, jest zapewne kryzys na rynku pracy. Ciężko mówić o kredycie, który każdy musi spłacić, jeżeli każdy członek rodziny przynosi do domu najniższą pensję. Raty kredytu niejednokrotnie nie funkcjonowanie na wysokim poziomie, więc sporo ludzi decyduje się wynajmować tanie lokum zamiast przez trzydzieści lat odmawiać sobie przyjemności ze względu na kredyt. Kolejną sytuacją, gdy wynajmowanie mieszkania wydaje się praktyczniejsze, niż jego zakup i branie kredytu, jest konieczność zmiany miejsca pobytu w celu rozwijania kariery zawodowej. Wtedy korzystniejszy jest zazwyczaj brak przywiązania do jednego miasta.

Własne mieszkanie oraz kredyt w danymmieście może powodować, iż niechętnie będziemy chcieli je opuścić, zamykając sobie w ten sposób drogę po nowe sukcesy w pracy oraz okazję na rozwój kariery. Zobowiązania wynikające z kupna nieruchomości mogą być przeszkodą dla samorealizacji. Wynajem to także częsty wybór osób, które niedawno uzyskały dyplom uczelni wyższej i ryzykują odnaleźć dla siebie właściwą ścieżkę kariery. Tutaj zbyt prędka decyzja o ubieganiu się o kredyt może zatrzymać młodego absolwenta w jednym mieście, chowając przed nim okazje, jakie otrzymałby w innym miejscu.

Jak poradzić sobie z taką sytuacją? Jeśli posiadamy mieszkanie oraz kredyt, a nagle zostaje nam dana długo wyczekiwana okazja podjęcia pracy w wymarzonej firmie, możemy podjąć decyzję o wynajęciu naszej nieruchomości innym lokatorom dzięki agencje nieruchomości-kat. Samodzielnie możemy znaleźć wtedy lokal w innym miejscu, nie martwiąc się o raty kredytu, które będziemy spłacać z pieniędzy od lokatorów. Można w takiej sytuacji poszukać osoby, która będzie zainteresowana zakupem naszego mieszkania, umożliwiając nam zakup nowego w zupełnie innym miejscu. Jak wiadomo, rynek posiada wiele zarówno ofert sprzedaży i wynajmu, jak też kupna nieruchomości, zatem nie ma obawy, że osoby nie ubiegające się o kredyt nie będą mogły wybierać pośród licznych korzystnych ofert.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.