kwi 02 2013

Podroz na sloneczna Dominikane

Kategoria: Internetkatrzeocyk @ 19:24

Dominikana to jedno z większych krajów na Morzu Karaibskim. Położona w Ameryce Środkowej a obejmuje kawałek wschodniego jakże podobnie ślicznego Haiti. Powierzchnia jaką obejmuje to około 49 tys. km 2, a podstawowym językiem jest hiszpański. Znaczące i najciekawsze miasto, które warto zwiedzić to oczywiście Santo Domingo, San Pedro de Macoris lub Santiago.

Dominikana to ogólnie rzecz biorąc miejsce w którym dominuje cały czas fantastyczna pogoda. Przeciętna temperatura to głównie 30 C, a sezon turystyczny zaczyna się od grudnia a trwa aż do lutego. Kolejne oblegane terminy przez podróżników poszukujących niesztampowe pobyty na słonecznej Dominikanie odbywają się w lipcu i sierpniu jak również w czasie Wielkanocy. Ten piękny kraj to barwny pejzaż, stąd tak wielu globtroterów przyjeżdża na wypoczynek. To co oczarowuje wielu turystów to drewniane wielobarwne domki, hałaśliwe miasta, cudowne zaciszne plaże, czy sady rosnące.
Przyjeżdżając w te rejony lepiej wybrać odpoczynek urlopowy na dłuższy okres czasu. Podróż bywa trudna jak również długa, bo trwa około 9 długich godzin. Z Polski są to głównie przeloty z przesiadką, ale pokazały się również ostatnio chartery z Warszawy. Taki rodzaj przelotu jest bezpośredni jedynie z międzylądowaniem technicznym także bez przesiadki. Takiego rodzaju oferty wycieczek miały szerokie powodzenie, gdyż walorem był lot bez przesiadek oraz cena.
Naszych rodaków zaciekawienie tym krajem zaczyna się w okolicach grudnia i kończy właściwie w marcu. Warto również poszukiwać imprez turystycznych u zagranicznych tuoperatorów np. z Niemiec. Odloty bywają albo z naszego kraju jak również z Drezna, Frankfurtu czy Pragi. Najkorzystniej jednak mają się Ci mieszkający w pobliżu granicy Niemieckiej, gdzie w bardzo ekspresowym tempie da się dostać do Berlina. Głównie turyści wybierają to lotnisko, a ich zadowolenie jest również z zaplanowanych pobytów na egzotycznej Dominikanie , ale nawet wielu zaoszczędzonych środków finansowych.
Więcej wiadomości znajdziecie Państwo w serwisie: link

Tagi: , , ,

Comments are closed.