lut 24 2013

Chwila nieuwagi oraz placisz w ciagu zadluzenie hipoteczny wiecej

Kategoria: Finanse i Ekonomiakatrzeocyk @ 05:09

Przez Wielką Brytanię przetacza się największa w historii – jak piszą o niej tamtejsze media – fala wniosków o odszkodowania w ciągu sprzedawane klientom banków na siłę ubezpieczenia. Sprawa nie nabrałaby bez ryzyka rumieńców, jeżeli nie dotyczyła zawżdy głośno dyskutowanych kredytów hipotecznych.

W bieg mis-sellingu, inaczej tzw. złej sprzedaży uwikłano chociaż i posiadaczy innych produktów, przede wszystkim kredytowych kart oraz bankowych pożyczek. Wydarzenia na Wyspach to włość okazja, aby przypomnieć, iż impuls mis-sellingu jest na tak duża liczba uniwersalna, żeby odkryć stosowanie plus na polskim gruncie.

Naturalnie problemu nie byłoby, jeśliby klienci posiadali dostateczną wiedzę, tak aby spostrzec, iż są obiektem manipulacji oraz zatrzymać nabycia nieobowiązkowego ale ubezpieczenia. Mimo to, wielkość zjawiska okazała się nie inaczej duża, że z większym stopniu niż na niewysoki poziom edukacji finansowej zwraca się dziś uwagę na niechlubne czyn bankowców efektywnie podbijających sprzedażowe targety w bankach.

Efekt był banalny do przewidzenia – delikwent względnie dopłacał do kredytu, wcale o tym nie wiedząc, lub płacił w nadziei na realne ochrona na kazus choroby jednakowoż utraty pracy, w rzeczywistości nie mając tej ochrony ani dzięki moment. Duże banki zaangażowane w proceder mis-sellingu w Wielkiej Brytanii mają się obecnie zmierzyć z koniecznością oddania klientom rzędu 10 mld funtów.

Oznacza to istotnie dużo „źle sprzedanych” produktów. Bywa, iż podobnych pragmatyk dopuszczają się oraz niektórzy polscy doradcy bankowi, jednak tu o mis-sellingu hucznie mówi się na razie przede wszystkim w ramach ciekawostki. Mimo to, należałoby mieć oczy i uszy w szerokim zakresie otwarte, bowiem kient, który nie czuwa, nie pyta i nie chce dostawać się w szczegóły to najszersza brama do mis-sellingu.

Wypatrywana przy użyciu sprzedawców podporządkowanych aliści sprzedażowym targetom. Warto pamiętać, że cała kazus tyczyć się przypuszczalnie nie lecz ubezpieczeń, przecież oraz innych produktów, w tym inwestycyjnych. Kontekst innych aniżeli ubezpieczenia produktów zyskuje na znaczeniu w świetle ostatnich problemów klientów Amber Gold.

Część z nich w życiu nie powinna zawrzeć z tą instytucją jakiejkolwiek umowy – z racji nadmiernie wysokiego przy profilu inwestora ryzyka czy ze względu na inklinacja do poświęcenia oszczędności życia. Mimo to, tysiące osób – w tym tych nieprzekonanych lub nie do końca świadomych wszystkich warunków – zawierzyły sprzedawcom. Tymczasem jaki firma sprzedawcy jest, jederman widzi.

Po więcej informacji możesz wejść: przeskocz

Tagi: , , ,

Comments are closed.