gru 05 2012

Chwila nieuwagi i płacisz w ciągu pożyczka hipoteczny więcej

Kategoria: Finanse i Ekonomiakatrzeocyk @ 00:42

Przez Wielką Brytanię przetacza się największa w historii – gdy piszą o niej tamtejsze publikatory – fala wniosków o odszkodowania wewnątrz sprzedawane klientom banków na siłę ubezpieczenia. Sprawa nie nabrałaby bezpiecznie rumieńców, jeśli nie dotyczyła zawżdy hałaśliwie dyskutowanych kredytów hipotecznych.

W bieg mis-sellingu, alias tzw. złej sprzedaży uwikłano atoli plus posiadaczy innych produktów, przede wszystkim kart kredytowych oraz bankowych pożyczek. Wydarzenia na Wyspach to dobra okazja, aby przypomnieć, iż myśl mis-sellingu jest na tak wiele uniwersalna, tak aby wykopać aplikacja również na polskim gruncie.

Naturalnie problemu nie byłoby, jeśliby klienci posiadali dostateczną wiedzę, by spostrzec, iż są obiektem manipulacji i zatrzymać nabycia nieobowiązkowego atoli ubezpieczenia. Mimo to, zakres zjawiska okazała się w samej rzeczy duża, iż w wyższym stopniu niż na nieduży ilość edukacji finansowej zwraca się dzień dzisiejszy uwagę na niechlubne akcja bankowców efektywnie podbijających sprzedażowe targety w bankach.

Efekt był nieskomplikowany do przewidzenia – petent względnie dopłacał do kredytu, wcale o tym nie wiedząc, albo płacił w nadziei na realne ubezpieczenie na wypadek choroby azali utraty pracy, w rzeczywistości nie mając tej ochrony ani z wykorzystaniem moment. Duże banki zaangażowane w proceder mis-sellingu w Wielkiej Brytanii mają się obecnie zmierzyć z koniecznością oddania klientom plus minus 10 mld funtów.

Oznacza to w gruncie rzeczy wiele „źle sprzedanych” produktów. Bywa, iż podobnych pragmatyk dopuszczają się i niektórzy polscy doradcy bankowi, jednak w tym miejscu o mis-sellingu gromko mówi się na razie przede wszystkim w ramach ciekawostki. Mimo to, powinno się mieć oczy i uszy w szerokim zakresie otwarte, bo kient, który nie czuwa, nie kuśka i nie chce wnikać w szczegóły to najszersza brama do mis-sellingu.

Wypatrywana dzięki sprzedawców podporządkowanych aliści sprzedażowym targetom. Warto pamiętać, iż cała kazus dotyczyć być może nie lecz wciąż ubezpieczeń, niemniej jednak i innych produktów, w tym inwestycyjnych. Kontekst innych niż ubezpieczenia produktów zyskuje na znaczeniu w świetle ostatnich problemów klientów Amber Gold.

Część z nich przenigdy nie powinna nawiązać z tą instytucją jakiejkolwiek umowy – z racji nazbyt wysokiego przy profilu inwestora ryzyka jednakowoż ze względu na predylekcja do poświęcenia oszczędności życia. Mimo to, tysiące osób – w tym tych nieprzekonanych albo nie do końca świadomych wszystkich warunków – zawierzyły sprzedawcom. Tymczasem jaki firma sprzedawcy jest, everyman widzi.

Źródło strony: tutaj

Tagi: , , , ,

Comments are closed.