paź 29 2012

Nie ma aut, które się nie psują!

Kategoria: Motoryzacjamaniek85 @ 11:23

Nieistotne czy masz forda, opla czy volkswagena, każdy samochód ulega awariom. Prędzej czy później będziesz zmuszony szukać części zamiennych do swoich 4 kółek. Co najczęściej się psuje? To zależy od marki samochodu, każde auto ma inne słabe i mocne strony. Jeśli chcesz wiedzieć co jest słabą stroną Twojego auta rozejrzyj się na specjalistycznych serwisach motoryzacyjnych lub na forum.

Różnice w cenach części zamiennych do samochodów różnych marek będą różne np. części samochodowe ford na pewno będą w innej cenie niż części do luksusowego mercedesa. Wynika to oczywiście z różnicy w klasie jaka jest pomiędzy tymi dwiema markami. Koszt części będzie także uzależniony od wielkości auta jakie posiadamy. Zazwyczaj części do samochodów dużych są droższe niż samochodów małych. Kupując małego fiata na pewno wydamy mniej na klocki hamulcowe niż np. kupując dużego opla czy volkswagena.

A jak jest z jakością części?

Z jakością niestety bywa różnie, nie zawsze jest tak jak byśmy sobie tego życzyli. Jak kupimy najtańszy zamiennik na rynku to musimy się liczyć z tym, że możemy mieć z nim problemy. Wiele sklepów oferuje części do opla naprawdę w bardzo różnorodnych cenach. Jeżeli chcemy jeździć pewnie i nie martwić się, że za chwilę znowu będziemy musieli coś wymieniać najlepiej od razu zainwestujmy więcej. Ta inwestycja na pewno szybko się zwróci.

Jakie auto będzie najtańsze w ekspolatacji?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Np. kupując auto nowe musimy się liczyć z bardzo kosztownymi przeglądami, musimy ściśle trzymać się zapisów w książce serwisowej bo inaczej stracimy gwarancję. Części do nowego auta (a one też się psują) są znacznie droższe niż do aut wieloletnich. Nowoczesna technika niestety bardzo się ceni.

Jak sprawa wygląda jeśli chodzi o auta starsze?
Weźmy pod uwagę markę Vw, części do tego auta, które ma już trochę latek są naprawdę tanie. Vw to bardzo popularna marka na polskich drogach, w każdym sklepie znajdziemy kilka lub nawet kilkanaście zamienników każdej części. Kupując starego Volkswagena może się okazać, że to naprawdę strzał w dziesiątkę, oczywiście jeżeli trafimy na dobry egzemplarz.Prosimy o poprawienie wpisu.

Tagi: , ,

Comments are closed.