paź 29 2012

Jak dobrac odpowiednie opony?

Kategoria: Motoryzacjasasha @ 11:23

Sporo właścicieli aut sądzi, że opony zimowe nie są potrzebne i decydują się na całoroczne. Poniżej powiemy Ci czemu sezonowa wymiana kół jest potrzebna do bezpiecznej jazdy zimą. Informacji udzielali nam pracownicy z Hard Serwis Opon Kraków.

Nie ma opon uniwersalnych na każdą porę roku. Szczególnie niebezpieczne jest jeżdżenie na oponach letnich zimą. Opona całoroczna też nie zawsze dobrze poradzi sobie w złych warunkach. Lepszym rozwiązaniem jest więc zakupienie dwóch kompletów kół na dwa sezony, mówi Jan Klaus jest przyczepna to nie jest być cicha itd. Wynika z tego, że wybranie jednego rodzaju opon odbywa się generalnie kosztem innych osiągów. Opony na zimę zawsze są produkowane z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa w zimowych warunkach atmosferycznych. Jeśli chodzi miasto i zimowe opony Kraków w zeszłym roku nie do końca poradził sobie z odśnieżeniem wszystkich osiedli osiedla i zima znowu zaskoczyła kierowców- zwraca uwagę Leszek Karski z Hard Serwis Opon Kraków

Nieliczni kierowcy potrzebują wręcz ekstremalnego poziomu przyczepności zimą, a co się z tym łączy najwyższego stopnia bezpieczeństwa. Z myślą o nich wytwarzane są ekstremalne typy opon (np. opony wyczynowe, z kolcami itp.) Opony kolcowane nie są dopuszczone do użytku w Polsce. Wyjątek stanowią rajdy zimowe. Stosowanie opon kolcowanych całkowicie dozwolone jest np. w Norwegi.
Czemu opony całoroczne niesą wystarczające? Często słyszy się jak doświadczeni kierowcy przytaczają argument, że wcześniej jeździło się cały rok na jednym komplecie opon, a zimy były surowsze niż teraz…Przyjżyjmy się temu. Opony na cały rok także są kompromisem: rezygnujemy z osiągów możliwych w lecie na rzecz tych typowycg dla zimy.Jednak kupując opony na cały rok rezygnujemy z części osiągów letnich, ale też z części osiągów zimowych. Co więcej nie wiadomo, z których osiągów musimy zrezygnować. Udowodnione jest to, że opona całoroczna nie spełnia lepiej swojej roli ani od opony letniej, ani od opony na zime. Opony na cały rok w wyższych temperaturach zużywają się wolniej od zimowek.Lecz w niskich temperaturach i na śniegu zimowki zawsze są lepsze od opon całorocznych. Jeśli zdecydujemy się na opony całoroczne będziemy mieć niezbyt dobre opony zimą i niezbyt dobre opony latem tłumaczy Adrian Maluch Harp Serwis Opon Kraków.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.