paź 29 2012

Części oryginalne czy zamienniki?

Kategoria: Motoryzacjamilky @ 11:23

Kupno pierwszego auta to nie lada przeżycie dla wszystkich kierowców. Najczęściej w trakcie oględzin pierwszego samochodu niepotrzebnie kierujemy się emocjami, przysłaniając tym samym nie najlepszy stan techniczny pojazdu. Warto zatem poradzić się zaufanego mechanika, czy naprawdę warto zakupić konkretny pojazd. W innym wypadku możemy trafić na auto z niewidocznymi usterkami, którego koszta naprawy w krótkim czasie od zakupu będą ogromne.

Nabywając samochód z drugiej ręki musisz pamiętać o ważnych sprawach z tym związanych, nie tylko o skontrolowaniu stanu technicznego i prawnego pojazdu, ale jak już staniesz się właścicielem to musisz wiedzieć że na początku czyli za nim zaczniesz używać auto musisz wiedzieć o  wymianie klocków hamulcowych, rozrządu, oleju silnikowego i wiele innych o których nie wolno zapominać. Na ogół to na pozór niewielkie rzeczy ale jest ich trochę i w sumie dają dużą kwotę do pokrycia. Cena części samochodowych zależy od popularności danego modelu, marki oraz dostępności do części zamiennych. To głównie dlatego w wielu przypadkach części do Daewoo są tańsze niż podzespoły do egzotycznych, mało popularnych marek.  Z przykrością stwierdzam że są to dodatkowe koszty. To jednak nie koniec wydatków, używając samochód nie ulega wątpliwości że niektóre jego elementy ulegają zepsuciu i tu pocieszeniem jest dla tych którzy posiadają starsze auto że nowe także z czasem się psują.

Jeżeli potrzebujesz jakieś elementy zamienne do twojego samochodu to wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową np. części Seat i z pewnością od razu znajdziesz odpowiedni sklep zajmujący się dystrybucją tego typu produktów. Sklepów motoryzacyjnych jest bardzo dużo które oferują części samochodowe ale jak wybrać ten najlepszy, sprzedający najlepsze części samochodowe które będą trwałe. Dobrym sklepem, można rzec jednym z lepszych jest MotoCentrum.pl. Warto zdecydować się na ten właśnie sklep z bardzo wielu względów. MotoCentrum.pl to polski lider w dystrybucji części samochodowych online.

Co ułatwia ci kupowanie, a dodatkowo nabywając niezależnie jakiej marki samochodu,  przykładowo części do Fiata, uzyskasz fachową pomoc w właściwym ich doborze. Sklep posiada 2 000 000 części samochodowych między innymi takie jak filtry powietrza oraz miski olejowe. Dostępny na rynku motoryzacyjnym tak duży asortyment części samochodowych, sprawia że zakup z drugiej ręki auta nie jest taki straszny, mając na uwadze że nowe auta z czasem też się psują.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.