lip 09 2012

Profesjonalny mechanik motocykli w Wałbrzychu

Kategoria: Motoryzacjaboby @ 21:45

Wybrać się w podróż swoim własnym motorem to jedno z największych pragnień większości mężczyzn. Często zainteresowanie to zaczyna się całkiem niewinnie, zazwyczaj od zwykłej podróży ze swoim znajomym. Pierwsza wyprawa motocyklem powoduje, iż jego zakup pozostaje w bardzo krótkim czasie sprawą kluczową.

W większości przypadków kierowcy motorów należą do grona osób, którzy lubią ryzyko oraz podwyższony poziom adrenaliny. Między innymi z tego właśnie powodu dochodzi blisko do 350 wypadków rocznie i jest to 34% wszystkich kolizji drogowych w skali roku. W obecnym czasie można zaopatrzyć się w różnorodne akcesoria motocyklowe, mające za zadanie chronienie strategicznych partii ciała w razie wypadku są to m.in. rękawice Ixon. Akcesoria mające chronić motocyklistów przed potencjalnymi obrażeniami można opisywać bez końca, jednak niektórym warto poświęcić więcej uwagi, gdyż mogą mieć decydujący wpływ w trakcie wypadku.

Podstawową ochroną użytkowników motorów są kaski motocyklowe, a wśród nich można wyróżnić takie jak kaski enduro, które są dodatkowo wzmocnione, a dla lepszej wentylacji zostały w nich zamontowane ściągane poduszki. Istotnym przedmiotem, który powinien znajdować się pod kaskiem każdego motocyklisty powinny być kominiarki dla motocyklistów, które zakładane są w celu utrzymania czystego kasku. Następnym kluczowym elementem ubioru motocyklisty, który go ochrania jest jest jego strój. Na nogach motocyklisty powinny się znajdować buty motocyklowe, a wśród nich możemy wyróżnić motocyklowe buty sportowe. Oczy najczęściej zabezpieczane są przez okulary dla motocyklistów po to, aby drobne kamyczki w trakcie jazdy nie wpadały do nich. Ponadto należy pamiętać o takich rzeczach jak np.: rękawice motocyklowe czy pasy nerkowe. Oczywiście skompletowanie wszystkich elementów kombinezonu dla motocyklistów jest dość dużym wydatkiem jednak musimy pamiętać, że jest to przeważnie inwestycja w nasze życie i nie powinniśmy zwracać uwagi na koszta, gdy chodzi o własne zdrowie.

Sam motocykl można zaopatrzyć w akcesoria, które być może nie zwiększą bezpieczeństwa podczas jazdy, ale na pewno uczynią nasz motor o wiele atrakcyjniejszym z wyglądu. Będą to m.in. osłony motocyklowe, mające na celu ochronę motocyklistę np. przed błotem. Prawie wszystkie dwuślady mogą zostać wyposażone w opcjonalne gadżety, mające na celu zwiększenie komfortu oraz przyjemności jazdy, ale także np. zwiększenie pojemności bagażu. Dodatkowe części motocyklowe można znaleźć w większości punktów powiązanych z motocyklami, jednak najliczniejszy asortyment posiada Sklep Bike It oferujący przede wszystkim aluminiowe dźwignie oraz linki sprzęgła. Podobnie jak przy samym stroju, twórcy motocyklów produkują wiele przydatnych akcesoriów, z których możemy skorzystać w celu uniknięcia zarysowań. Jednym z podstawowych elementów, które można zamontować przy swoim motocyklu są podnośniki motocyklowe, których zadaniem jest amortyzacja naszego motocyklu podczas wypadku.

Przy wyborze części  dla motocyklistów powinniśmy się skłaniać do zakupu części pochodzących od sprawdzonych producentów, którzy cieszą się zaufaniem motocyklistów na całym świecie oraz spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, jak np. jak na przykład bielizna motocyklowa Brubeck. Części motocyklowe produkowane przez mało znane firmy w większości wiążą się z mniejszym wydatkiem niż zakup oryginalnych odpowiedników, ale przeważnie wykonane są z gorszych materiałów i rzadko obejmuje się je gwarancją. Nie zapominajmy o tym, że większość z części motocyklowych została stworzona z myślą o bezpieczeństwie samych motocyklistów dlatego nie powinniśmy na nich oszczędzać, gdyż mogą znacznie zmniejszyć uszkodzenia ciała oraz motocyklu odniesione podczas wypadku.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.