cze 28 2012

W jaki sposób mogę się rozpocząć sezon motocyklowy?

Kategoria: Motoryzacjaboby @ 15:22

Motocykl to marzenie każdego mężczyzny. Najczęściej pasja ta zaczyna się całkiem niepozornie, zazwyczaj od zwykłej przejażdżki z kumplem. Kolejne, dalsze wyprawy oraz podróże sprawiają, że kupno motocykla zostaje priorytetem.

Przeważnie kierowcy pojazdów jednośladowych należą do grona osób, którzy lubią ryzyko oraz są uzależnieni od adrenaliny. Jest to główny powód, przez który dochodzi blisko do 350 wypadków rocznie i jest to 34% wszystkich kolizji drogowych w skali roku. W chwili obecnej w sklepach o tematyce motocyklowej można kupić różne akcesoria, mające za zadanie ochronę strategicznych części ciała w razie wypadku. Części mające na celu ochronę motocyklistów przed urazami można wymieniać w nieskończoność, jednak niektórym warto się bliżej przyjrzeć, ponieważ mogą one stanowić decydującą ochronę podczas wypadku.

Główną ochroną użytkowników motorów są kaski dla motocyklistów, a wśród nich przede wszystkim kaski integralne, produkowane dla sportowców z najwyższej klasy materiałów tak, by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa. Oprócz tego warto by pod każdym kaskiem motocyklisty znajdowały się kominiarki dla motocyklistów, które zakładane są w celu utrzymania higieny kasku. Następnym kluczowym elementem ubioru motocyklisty, mającym na celu jego ochronę jest to, co ma na sobie, czyli jego strój. Na nogach motocyklisty powinny się znajdować buty dla motocyklistów, a wśród nich możemy wyróżnić buty enduro, czyli rodzaj obuwia z grubszą podeszwą. Ochronę oczu motocyklisty najczęściej stanowią okulary motocyklowe, które zakłada się po to, aby drobinki kurzu czy owady nie dostawały się do nich podczas jazdy. Ponadto należy pamiętać o takich rzeczach jak np.: rękawice motocyklowe czy pasy nerkowe. Skompletowanie całego bezpiecznego ubioru dla motocyklistów jest dość dużym wydatkiem jednak musimy pamiętać, że jest to dla własnego dobra i nie powinniśmy patrzeć na koszta, gdy w grę wchodzi własne zdrowie.

Sam motocykl możemy zaopatrzyć w akcesoria, które prawdopodobnie nie zwiększą bezpieczeństwa podczas jazdy, lecz spowodują, że nasz motor uzyska jeszcze atrakcyjniejszy wygląd. Będą to między innymi takie akcesoria jak: błotniki motocyklowe, ochraniające kierującego dwuśladem przed zabrudzeniami. Każdy motor można wyposażyć w opcjonalne akcesoria mające ułatwić jazdę oraz zwiększyć objętość przewożonych na motocyklu bagaży. Wszystkie te dodatkowe części motocyklowe są dostępne w większości punktów o tematyce motocyklowej, jednak najbogatszą ofertę posiada Sklep Shark zajmujący się sprzedażą kasków przeznaczonych do różnego rodzaju warunków. Dodatkowo także możemy wyposażyć swój własny motocykl tak, aby ewentualny wypadek nie przysporzył sporych szkód. Jednym z podstawowych elementów, które można zamontować przy swoim motocyklu są podnośniki motocyklowe, które nawet w razie wypadku amortyzują nasz upadek oraz motocykl od ziemi.

Podczas wyboru części  dla motocyklistów powinniśmy się skłaniać do zakupu części ze znanych źródeł – takie sklepy motocyklowe cieszą się zaufaniem motocyklistów na całym świecie oraz spełniają powszechne normy bezpieczeństwa. Akcesoria pochodzące od mało znane firmy zapewne wiążą się z mniejszym wydatkiem niż zakup oryginałów, ale przeważnie wykonane są z gorszych materiałów i niemal nigdy daje się na nie gwarancję producenta. Nie zapominajmy o tym, że większość z akcesoriów dla motocyklistów została stworzona z myślą o bezpieczeństwie kierujących motocyklami dlatego nie powinniśmy na nich zbytnio oszczędzać, gdyż są w stanie w dużej mierze pomniejszyć uszkodzenia ciała oraz motocyklu odniesione w trakcie wypadku.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.