cze 28 2012

Kupno samochodu – co się opłaca nowy czy używany?

Kategoria: Motoryzacjabblanka @ 15:21

Zakup auta zawsze wiąże się z niemałym kosztem niezależnie czy nabywamy nowy czy używanych samochód to to wydarzenie zawsze sprawia że nasz portfel jest chudszy, dlatego też za nim podejmiemy decyzje i dokonamy jakiegoś wyboru należy dobrze się zastanowić czy kupić auto  prosto z salonu czy używane.

Każdy kierowca marzy o tym by przyłączyć się do grona posiadaczy salonowych samochodów. Z reguły salonowe auta tak szybko się nie psują i również plusem jest fakt że jesteśmy pierwszym jego właścicielem, a co za tym idzie nie musimy się dręczyć jak w przypadku samochodu używanego że po nabyciu wyjdą jakieś awarie czy niemiłe niespodzianki.

Obecna sytuacja gospodarcza na rynku, jednak nie pozwala większości z nas na kupno nowego samochodu więc praktycznie jesteśmy wręcz skazani do kupowania używanych aut.

Każdy kto nabywa samochód używany zdaje sobie sprawę z tego że na starcie powinien wymienić na przykład klocki hamulcowe, rozrząd, olej silnikowy, płyn hamulcowy i do chłodnicy. To poniekąd niewielkie rzeczy ale jest ich trochę i w sumie dają dużą sumę do pokrycia.  Z przykrością stwierdzam że są to dodatkowe wydatki. Na tym oczywiście nie koniec wydatków, używając pojazd nie ulega wątpliwości że poszczególne jego elementy ulegają zepsuciu i tu pocieszeniem jest dla tych którzy posiadają starsze auto że nowe także po pewnym czasie się niszczą.

Potrzebujesz elementy zamienne do twojego auta to wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetową np. części Chevrolet i z pewnością od razu znajdziesz odpowiedni sklep zajmujący się dystrybucją tego typu produktów.
Rynek motoryzacyjny oferuje mnóstwo obiektów handlowych posiadających części samochodowe ale jak wybrać ten najlepszy, sprzedający bardzo dobre części samochodowe które nie będą się szybko psuły. MotoCentrum.pl to jeden z lepszych sklepów internetowych oferujący duży wachlarz produktów z branży motoryzacyjnej. Z jakiego powodu dobrze jest wybrać właśnie ten sklep, a nie inny. MotoCentrum.pl to polski lider w sprzedaży części samochodowych online.

Zakupy przez internet z pewnością ułatwią ci wybór i to niezależnie od tego do jakiej marki samochodu elementy potrzebujesz np. części do Opla, uzyskasz fachową pomoc w właściwym ich doborze. Sklep posiada 2 000 000 części samochodowych między innymi takie jak filtry powietrza oraz piasty.
Zakup używanego auta nie jest taki straszny, w szczególności że na rynku motoryzacyjnym jest wiele auto części, a trzeba pamiętać o tym że z salonu auta po pewnym czasie także się niszczą.

Tagi: , , , ,

Comments are closed.