cze 28 2012

Ecodriving

Kategoria: Finanse i Ekonomiavms36 @ 15:20

W obecnych czasach najbardziej pewne jest to, że ceny na stacjach paliw będą ciągle rosły, z racji tego warto pomyśleć o ecodrivingu, dzięki któremu możesz zaoszczędzić sporo  pieniędzy.

Najłatwiejszymi działaniami są: odciążenie pojazdu, zmniejszenie oporu powietrza, sprawdzenie ciśnienia w oponach oraz nie używanie samochodu na krótkich trasach. Dobrze pomyśleć o tym także w czasie zakupu auta. Musimy odpowiedzieć na kilka pytań: Jaka odległość będzie pokonywana w trakcie roku? Po jakich drogach będziemy się poruszać? Czy są inni kierowcy prowadzący samochód? Styl jazdy ma ogromny wpływ na spalanie naszego pojazdu. Jeśli samochodem będzie jeździła osoba o delikatnym stylu jazdy to wręcz idealny będzie dla niej pojazd z motorem o małej pojemności, a dla osoby, która „kręci” silnik do wysokich obrotów przyda się samochód z silnikiem o dużej pojemności.

Także drogi po których będziemy się poruszać mają istotny wpływ na zużycie paliwa. Na autostradzie podczas jazdy z dużą prędkością zwiększa się opór powietrza, przez co silnik będzie potrzebował ciągłego wciskania pedału gazu.

Tagi: , , ,

Comments are closed.