cze 28 2012

Darmowe ogłoszenia, czyli… życie po studencku

Kategoria: Internetkrystian @ 15:19

Każdy, kto był kiedyś studentem, wie, jak trudno jest przeżyć cały miesiąc za kieszonkowe, które wysyłają rodzice. Trzeba opłacić pokój/stancję/mieszkanie, zapłacić rachunki, kserować książki i notatki, coś też czasem wypadałoby zjeść… Na dobre ciuchy, jakiś sprzęt elektroniczny, płyty, gry, czy drobne przyjemności pozostaje więc bardzo niewiele. Niektórzy jednak świetnie radzą sobie w tej sytuacji pracując lub… łapiąc cenowe okazje.

A upolować je można głównie dzięki internetowym bezpłatnym ogłoszeniom zamieszczanych na konkretnych portalach, np. takich jak Sprzedajemy.pl. Pytanie, co można tam znaleźć. Odpowiedź brzmi: praktycznie wszystko. Warunek jest jeden – rzeczy muszą być materialne (a nie usługi), a dodane oferty muszą mieć charakter komercyjny (czyli trzeba płacić). Student może spokojnie kupić rzecz z drugiej ręki w dobrej cenie, przy czym zaznaczyć trzeba, że określenie “z drugiej ręki” wcale nie oznacza, że dana rzecz jest używana, ponieważ lwia część naszego społeczeństwa po prostu pozbywa się niechcianych i nie do końca trafionych prezentów. Tak więc można czasem za pół darmo kupić zupełnie nowy przedmiot. Dla przykładu, ostatnio furorę zrobił nowiutki iPad 2, za którego sprzedający chciał zaledwie tysiąc złotych, ponieważ wygrał go w konkursie i stwierdził, że nigdy nie będzie go używać, a za zarobione pieniądze kupi sobie netbooka…

Ale nie tylko sprzęt elektroniczny cieszy się taką popularnością. Jak wiadomo, brać akademicka, a szczególnie jej żeńska część lubi dobrze się ubrać, a markowe ciuchy potrafią kosztować fortunę. Sprytnym sposobem, by to ominąć, jest poszukanie odpowiednich ciuchów na portalu ogłoszeniowym, umówienie się z autorem/autorką takiego darmowego ogłoszenia na przymiarkę i przejście parę ulic dalej, by to uczynić, a potem ewentualnie od razu zapłacić i odebrać towar. Jest to możliwe dzięki lokalnemu podejściu do handlu w sieci i możliwości ograniczenia wyników wyszukiwania do swojej miejscowości. Najczęściej, przy danej ofercie widnieje również konkretna ulica.

Poza tym, ogromną popularnością cieszą się transakcje kupna i sprzedaży używanych podręczników akademickich. Bo po co kupować książki, które w księgarniach kosztują po parędziesiąt złotych, jak można sprawić sobie używaną za złotych kilka? Wszak treść nie traci podczas używania i czytania na wartości… Czasem danej książki już dawno w sklepach nie ma, a na portalach aukcyjnych osiągają one zawrotne ceny – dlatego właśnie serwisy z ofertami cieszą się tak ogromnym powodzeniem.

A oprócz tego, upolować na nich można między innymi dobre płyty, meble do pokoju, części komputerowe lub nawet całe zestawy, tani w utrzymaniu samochód i wiele, wiele innych. Warto więc spróbować i przekonać się samemu, ile takie platformy handlowe są warte. A co zrobić z zaoszczędzonymi pieniędzmi? Hmm… tego już chyba tłumaczyć nie trzeba!

Tagi: , , ,

Comments are closed.